Masaż ralaksacyjny, antystresowy

Masaż może stanowić doskonałą formę relaksu, ale także metodę na radzenie sobie z wszelkiego rodzaju dolegliwościami. Jeśli jesteś zmęczony, bolą Cię plecy, potrzebujesz rozluźniającego masażu w dobrej, przyjaznej atmosferze, zapraszamy!.

Zadzwoń i zarezerwuj termin!

Co to jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny to jeden z zabiegów, który ma na celu redukcję napięcia i stresu. Polega na delikatnym manipulowaniu mięśniami i tkankami, wywołując uczucie odprężenia.

Wykonuje się go za pomocą różnych technik, takich jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie i uciski. Zazwyczaj podczas masażu odprężającego używa się łagodnych i płynnych ruchów, aby ukoić ciało i umysł. Może być wykonywany na całym ciele lub jego określonych partiach, np. masaż relaksacyjny pleców, karku, ramion lub nóg.

Zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut. Masażysta może dodatkowo wykorzystywać ciepłe olejki lub kremy, aby zwiększyć poślizg i uczucie komfortu. Ważne jest, aby masaż był wykonywany w spokojnej atmosferze, aby Klient mógł się w pełni zrelaksować.

W naszym gabinecie możesz też skorzystać z masażu leczniczego.

Wskazania do masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny jest przeznaczony dla każdego, kto chce się zrelaksować i poprawić swoje samopoczucie. Jest szczególnie polecany osobom, które odczuwają stres lub napięcie, ponieważ może pomóc zmniejszyć poziom kortyzolu, hormonu stresu, a także poprawić nastrój i zmniejszyć niepokój. Z tego też powodu doskonale sprawdza się także dla cierpiących na bezsenność.

Bardzo często pomaga pacjentom borykającym się z bólem. Ponadto masaż antystresowy może być wykonany u starszych osób. Doskonale sprawdza się jako sposób na poprawę krążenia krwi, zmniejszenie napięcia mięśni oraz polepszenie ogólnego samopoczucia. Dodatkowo odpowiednio wykonany masaż odprężający może pomóc ciężarnym — wpływa na zmniejszenie bólu mięśni, pleców czy głowy oraz innych dolegliwości związanych z ciążą, a także pozwala odpocząć.

Masaż relaksacyjny to doskonały sposób na poprawę samopoczucia i zrelaksowanie się, który może być stosowany przez osoby w każdym wieku.

Jakie efekty daje masaż relaksacyjny w Zabrzu, w Krupa-Med?

Masaż relaksacyjny dla mężczyzn i kobiet daje wiele korzyści zdrowotnych, w tym: zmniejszenie napięcia mięśniowego, bólu i sztywności, poprawę krążenia krwi i limfy, zmniejszenie stresu i napięcia, poprawę nastroju, zredukowanie niepokoju i lęku, ułatwienie zasypiania, zmniejszenie bólu mięśni, pleców czy głowy, poprawę elastyczności mięśni, zmniejszenie ryzyka kontuzji.

Masaż rozluźniający — jeden zabieg czy cała seria masażów, by osiągnąć efekty?

Jeden zabieg masażu relaksacyjnego daje chwilową ulgę i uczucie odprężenia, z kolei seria zabiegów może przynieść długoterminowe korzyści, dlatego zależy od indywidualnych potrzeb i celów. Jeśli chcesz po prostu zrelaksować się i poczuć się lepiej, jeden zabieg masażu relaksacyjnego może być wystarczający — pomoże zmniejszyć napięcie mięśniowe, poprawi krążenie krwi i limfy, a także zmniejszy stres i napięcie. Jeśli jednak masz konkretne problemy zdrowotne, np. dolegliwości bólowe, może być konieczna seria masaży. Pomoże ona złagodzić objawy i poprawić ogólny stan zdrowia. W tym przypadku zaleca się serię 6 – 12 masaży, wykonywanych co tydzień lub 2.

Masaż relaksacyjny — cena

W naszym gabinecie rehabilitacyjnym masaż kosztuje 160 zł i trwa 55 minut. Wykonywany jest przez doświadczonych masażystów, dlatego wielu pacjentów jest zadowolonych z efektów, które daje.