Rehabilitacja biodra

  • Nagły uraz w obrębie biodra?
  • Problemy w przypadku zmian zwyrodnieniowych?
  • Jesteś przed operacją wszczepienia endoprotezy lub bezpośrednio po niej?

Skontaktuj się z nami i umów się na pierwszą wizytę. Dobierzemy najlepszy dla Ciebie plan leczenia biodra.

Staw biodrowy wymaga szczególnej uwagi, dlatego, że zaniedbanie jakiegokolwiek problemu może doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych, a w konsekwencji do operacji.

Problemy stawu biodrowego, które obejmuje rehabilitacja biodra w Zabrzu:

Zaniedbanie w przypadku problemów ze stawem biodrowym bądź zaniedbanie rehabilitacji po wszczepieniu endoprotezy, może doprowadzić do utrudniających codzienne funkcjonowanie dolegliwości bólowych, a w dalszej konsekwencji nawet do zaburzeń chodu.
Konflikt udowo-panewkowy
Artroskopia stawu biodrowego
Rehabilitacja po endoprotezie biodra
rehabiltacja biodra
Zespół trzaskającego biodra

Rehabilitacja w KrupaMed – zapisz się już teraz!

Masz już dosyć przewlekłego bólu? Chcesz wrócić do aktywności fizycznej? Umów się na rehabilitację w Zabrzu w KrupaMed.

Zadzwoń do nas!
Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Rehabilitacja biodra – kiedy jest wskazana?

Dolegliwości związane z biodrami są coraz częstsze i dotyczą osób właściwie w każdym wieku. Jesteś po endoprotezie lub innej operacji biodra? Zmagasz się ze zwyrodnieniami? Prowadzisz aktywny tryb życia, a mimo to cierpisz na zespół trzaskającego biodra? Uciążliwych dolegliwości można się pozbyć, wybierając się do doświadczonego fizjoterapeuty.

Kiedy warto skorzystać z rehabilitacji biodra? Najczęściej wśród wskazań wymienia się nagłe urazy bioder, zwyrodnienia i operacje wszczepienia endoprotezy. Ponadto fizjoterapeuta pomoże ci, jeśli występuje u ciebie konflikt udowo-panewkowy, jesteś po artroskopii stawu biodrowego lub masz tzw. biodro tancerza.

Co obejmuje rehabilitacja, fizjoterapia biodra?

Rehabilitacja biodra powinna być indywidualnie dobrana do potrzeb i dolegliwości danej osoby. Najczęściej pacjenci zgłaszają się na rehabilitację po endoprotezie biodra. Wówczas brany pod uwagę jest wiek, stan zdrowia, wskazanie do operacji i inne choroby. Na pierwszej wizycie specjalista ogląda miejsce pooperacyjne, wykonuje testy manualne, planuje leczenie i proponuje pierwszy zabieg. Najczęściej stosowane są metody manualne, fizykoterapia oraz metody naturalne.

Nieco inaczej wygląda rehabilitacja po artroskopii stawu biodrowego. Wówczas konieczna jest mobilizacja blizny, drenowanie obrzęku, zmniejszanie dolegliwości bólowych i przywracanie sprawności. Najczęściej w takiej rehabilitacji korzysta się z terapii manualnej, kinezyterapii, fizykoterapii, drenażu limfatycznego czy suchego igłowania.

Rehabilitacja stawu biodrowego – dlaczego warto skorzystać?

Skorzystanie z rehabilitacji biodra zapewni ci przede wszystkim zmniejszenie bólu i często przywrócenie sprawności ruchowej. Takie zabiegi mają kluczowe znaczenie zwłaszcza po operacjach. Rehabilitacja po wymianie biodra m.in. zwiększa siłę mięśni, poprawia ruchomość stawów, rozciąga przykurczone stawy. Zaniedbanie tego może prowadzić do przewlekłego bólu, ale i trudności w chodzeniu.

Gdzie umówić się na rehabilitację, fizjoterapię biodra?

Rehabilitacja po operacji biodra czy po artroskopii stawu biodrowego wymaga konsultacji z doświadczonym fizjoterapeutą. Specjalista ocenia stan zdrowia pacjenta, przeprowadza wywiad i planuje odpowiednie leczenie, zalecając też dodatkowe ćwiczenia w domu.

Jeśli mieszkasz na Śląsku i poszukujesz np. rehabilitacji po złamaniu biodra, zajrzyj do KrupaMed w Zabrzu. Wykwalifikowana kadra pomoże ci zminimalizować ból i przywrócić sprawność ruchową. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz też m.in. rehabilitację kręgosłupa, rehabilitację ręki, leczenie wad postawy czy rehabilitację sportową.