Masaż

Zabiegi wykonywane przez masażystów w naszym gabinecie w Zabrzu mogą być przeprowadzane na różnych częściach ciała, takich jak: plecy, nogi, ramiona czy szyja, a także na specjalnych punktach akupresurowych, które są związane z konkretnymi organami i funkcjami wewnętrznymi organizmu.

Skorzystaj z masażu, daj sobie chwile wytchnienia, relaksu, odprężenia.

Zadzwoń i zarezerwuj termin!

Czym jest masaż?

Masaż to technika terapeutyczna, polegająca na wykonywaniu określonych ruchów mających na celu przezskórną stymulację ciała. W zależności od rodzaju może mieć on na celu np. zmniejszenie napięcia mięśniowego, łagodzenie bólu, poprawę krążenia krwi czy zrelaksowanie pacjenta.

Masaż może być stosowany jako fizjoterapia bądź rehabilitacja, a także forma dbania o swoje ciało i zdrowie psychiczne.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje masażu?

Masaż, jaki wykonujemy w naszym gabinecie w Zabrzu może przyjmować różnorodne formy, w zależności od celu, w jakim jest wykonywany. Jakie są jego najpopularniejsze rodzaje?

Przede wszystkim należy wymienić masaż klasyczny, stanowiący często wykonywaną formę tego zabiegu. Stosuje się w nim różne techniki, takie jak np. ugniatanie czy głaskanie. Ma on na celu łagodzenie napięcia mięśniowego, poprawę krążenia krwi i ogólne rozluźnienie ciała.

Dużą popularnością cieszy się także masaż relaksacyjny. Pozwala na głębokie odprężenia dzięki delikatnym płynnym ruchom masażysty. Stosuje się go w jako sposób na redukcję stresu, poprawę jakości snu i ogólnego samopoczucia.

Masażyści w Zabrzu mogą wykonywać także masaż sportowy. Jest on przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie i sportowców. Pozwala na: przygotowanie ciała do wysiłku, zmniejszenie ryzyka kontuzji, poprawę elastyczności mięśni i przyspieszenie regeneracji po treningu.

Ponadto na uwagę zasługuje masaż leczniczy  — stosowany w celach terapeutycznych. Dzięki niemu możliwe są m.in.: zmniejszenie bólu, łagodzenie stanów zapalnych, poprawa mobilności stawów oraz przyśpieszenie gojenia się tkanek.

Ponadto w ofercie salonów masażu znaleźć można także m.in.:

 • masaż punktów spustowych,
 • masaż gorącymi kamieniami,
 • masaż tajski,
 • masaż shiatsu,
 • masaż aromaterapeutyczny,
 • masaż refleksologiczny.
fizjoterapeuta wykonuje terapię Tecar

Korzyści płynące z masażu

Jak można zauważyć, każdy z typów masażu przynosi inne korzyści. Warto jednak zaznaczyć, że są pewne walory, które daje każdy z nich.

Jak wynika z badań American Massage Therapy Association regularne masaże pozwalają na poprawę odporności, dzięki zwiększeniu aktywności białych krwinek. Dodatkowo każdy z zabiegów to sposób na złagodzenie stresu — czy to przez odprężenie, czy zmniejszenie bólu i innych niedogodności, które są czynnikiem stresogennym.

Dodatkowo masaż poprawia sen oraz zwiększa poziom energii, dzięki czemu czujemy się lepiej. Doskonale sprawdza się jako sposób na poprawę wyglądu skóry — jej ujędrnienie, wzmocnienie elastyczności mięśni oraz niwelowanie obrzęków.

Przeciwwskazania do masażu

Mimo że wizyta w naszym gabinecie masażu w Zabrzu może przynieść wiele korzyści, warto pamiętać o tym, że taka forma relaksu oraz leczenia nie jest dla wszystkich.

Przeciwwskazaniami do zabiegów są:

 • ciąża,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • wszelkiego rodzaju zmiany na skórze,
 • żylaki,
 • stany zapalne żył.

Warto także zaznaczyć, że masaż nie będzie wykonany u osób, które mają gorączkę, czyli temperaturę powyżej 38,0°C, oraz w czasie menstruacji.

Masaż w KrupaMed – zapisz się już teraz!

Masz już dosyć przewlekłego bólu? Chcesz wrócić do aktywności fizycznej? Umów się na rehabilitację w Zabrzu w KrupaMed.

Zadzwoń do nas!
Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.