Rehabilitacja stopy

Stopa jest bardzo wyspecjalizowanym narządem ruchu, składającym się z licznych połączeń kości, więzadeł oraz mięśni. Jest też szczególnie narażona na urazy i przeciążenia.

Jeśli odczuwasz:

 • ból w stopie,
 • ból w śródstopiu, 
 • ból pięty, 
 • ból palców, podbicia,
 • ból w okolicy stawu skokowego.

Rehabilitacja stopy obejmuje:

Skręcenie stawu skokowego
Halluks
Pięta Haglunda

Rehabilitacja stopy – kiedy warto o tym pomyśleć?

Na co dzień nie doceniamy, jak ważne są nasze stopy. To dzięki ich sprawności możemy stać, chodzić i biegać. Gdy pojawia się jakaś dolegliwość stóp, ból i dyskomfort uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Twoim problemem są halluksy, jesteś po przebytym urazie stopy, nadwyrężyłeś stopę w wyniku intensywnego trenowania sportu, a może dokucza Ci pięta Haglunda? Ratunkiem dla Ciebie jest profesjonalna rehabilitacja stopy! Poznaj najlepsze zabiegi rehabilitacyjne na stopę i pozwól przywrócić sobie radość z życia bez bólu!

Rehabilitacja stopy – objawy, z którymi warto zgłosić się do specjalisty

Stopa to bardzo wyspecjalizowany narząd ruchu – składa się z licznych mięśni, więzadeł i kości. Przy tak skomplikowanej strukturze nietrudno o urazy, przeciążenia i nieprawidłowości. Rehabilitacja stopy to nie tylko działanie po przebytym urazie, jak rehabilitacja stopy po złamaniu. Do gabinetu fizjoterapeuty warto zgłosić się w sytuacjach, gdy:

 • odczuwasz ból – podczas chodzenia, stania, ale też w czasie spoczynku;
 • zauważasz zniekształcenie w obrębie stopy;
 • dostrzegasz zaczerwienienie i/lub opuchliznę na stopie;
 • odczuwasz ograniczenie w zakresie ruchu stopy.

Zabiegi rehabilitacyjne na stopę – jakie rodzaje zabiegów obejmuje rehabilitacja stopy?

Choć najczęstszą formą leczenia fizjoterapeutycznego jest rehabilitacja stawu skokowego, trzeba pamiętać o tym, że rehabilitacja stopy obejmuje również przypadki takie, jak:

 • stan po urazach, w tym po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach oraz urazy ścięgien;
 • halluks;
 • pięta Haglunda;
 • ostroga piętowa;
 • zwyrodnienie stawu skokowego;
 • stan po operacjach stopy.

Rehabilitacja stopy zawsze powinna być planowana indywidualnie, w zależności od stopnia nasilenia bólu, stopnia deformacji stopy, rozległości stanu zapalnego czy rozległości urazu.

W naszym gabinecie KrupaMed w Zabrzu oferujemy szereg zabiegów, których celem jest eliminacja bólu, pozbycie się stanu zapalnego, szybsza rekonwalescencja i powrót do pełnej sprawności stopy. Oferujemy m.in. takie zabiegi fizjoterapeutyczne, jak:

Poza działaniami przeprowadzanymi na miejscu w naszym gabinecie w Zabrzu, edukujemy pacjentów z zakresu prawidłowej profilaktyki, uczymy nawyków pomagających utrzymać stopy w doskonałym stanie oraz pokazujemy, w jaki sposób prawidłowo wykonywać ćwiczenia wspomagające rehabilitację.

Zabiegi rehabilitacyjne na stopę – dlaczego warto z nich korzystać?

Bez względu na to, czy potrzebna Ci rehabilitacja śródstopia, rehabilitacja stawu skokowego, czy pomoc w walce z halluksem, rehabilitacja stopy w gabinecie fizjoterapeuty to coś, co warto rozważyć, ponieważ profesjonalna opieka medyczna nie tylko pomoże Ci zredukować dolegliwości bólowe, ale też przywróci sprawność stopy, skoryguje nieprawidłowe ustawienie stopy oraz da Ci wiedzę i umiejętności, jak zapobiegać powstawaniu zniekształceń i urazów stopy w przyszłości.

Rehabilitacja stopy na Śląsku – gdzie szukać pomocy?

Śląsk to olbrzymia aglomeracja z rozbudowaną ofertą medyczną. Jak wybrać najlepszy gabinet fizjoterapeutyczny? Gdzie zgłosić się na rehabilitację stopy? Zapraszamy do KrupaMed w Zabrzu. Rehabilitacja stopy w Zabrzu to łatwość dojazdu ze wszystkich miast województwa, fachowa opieka i skuteczna pomoc. Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci zadbają o Twój komfort, dobre samopoczucie i powrót do sprawności ruchowej.