Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty? Z jakimi dolegliwościami warto pójść na fizjoterapię?

W życiu spotyka nas wiele sytuacji, w których musimy poradzić sobie z bólem lub ograniczeniami w zakresie ruchu. Czasami jest to wynik choroby i przebytego zabiegu operacyjnego, innym razem – rezultat kontuzji poniesionej podczas uprawiania sportu. Zdarzają się również sytuacje, w których ktoś odczuwa permanentny, niezdiagnozowany ból, np. pleców i uznaje, że tak po prostu musi być. Sprawdź, kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty i jak fizjoterapia może Ci pomóc!

Z czym do fizjoterapeuty? Lista najpopularniejszych dolegliwości!

Istnieje cały szereg dolegliwości, przy których fizjoterapia i rehabilitacja daje szansę na normalne życie bez bólu. Jeśli zastanawiasz się, z czym do fizjoterapeuty można się zgłosić, to odpowiedź brzmi – niemal z każdym problemem, dotyczącym:

    • ograniczonej ruchowości (spowodowanej odczuwaniem bólu, drętwieniem, uczuciem sztywności stawów);
    • odczuwania bólu w obrębie kręgosłupa i stawów;
    • kontuzji odniesionej podczas uprawiania sportu;
    • urazu powstałego w wyniku wypadku;
    • rekonwalescencji i rehabilitacji po przebytym zabiegu.

W praktyce wizyta u fizjoterapeuty to dobrodziejstwo, z którego korzystają osoby pragnące wyleczyć:

To jednak nie wyczerpuje zakresu dolegliwości i problemów, którymi zajmuje się wykwalifikowany fizjoterapeuta. Do tej listy trzeba dopisać jeszcze m.in. wady postawy, problemy ze stawem biodrowym, ból stopy. Krótko mówiąc – jeśli odczuwasz jakiś dyskomfort związany z utrzymywaniem prawidłowej postawy ciała lub z poruszaniem kończynami w stawach w standardowym dla nich zakresie, zgłoś się do fizjoterapeuty i uzyskaj pomoc!

Z czym do fizjoterapeuty? Lista najpopularniejszych dolegliwości!

Aby fizjoterapeuta mógł Ci pomóc, nie tylko musisz do Niego trafić. Kolejnym krokiem jest właściwa diagnoza oraz opracowanie odpowiedniego planu leczenia. Ze względu na to, iż osoby korzystające z fizjoterapii zwykle są ograniczone ruchowo, zaleca się, by znaleźć specjalistę stosunkowo blisko miejsca zamieszkania, w lokalizacji umożliwiającej dogodny dojazd samochodem lub środkiem komunikacji publicznej.

Szukaj specjalisty w dużych aglomeracjach miejskich, np. fizjoterapeuta w Zabrzu to dobry wybór dla osób z całego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i miast ościennych.

Zwróć uwagę na zakres wykonywanych usług oraz oferowane metody terapeutyczne. Najlepiej, gdy metody manualne uzupełniane są o inne metody, jak technologia leczenia Tecar, drenaż limfatyczny czy pinoterapia. Kompleksowe leczenie zapewnia walkę z problemem na wszystkich płaszczyznach i w efekcie – szybsze i lepsze rezultaty fizjoterapii.

Fizjoterapia a Twoje samopoczucie – o tym musisz pamiętać

Fizjoterapeuta ma cel, którym jest przywrócenie Ci jak największej sprawności i uwolnienie Cię od bólu. Musisz jednak pamiętać, że nawet najlepszy specjalista niewiele zdziała, jeśli nie zechcesz z Nim współpracować. Poza zabiegami leczniczymi przeprowadzanymi w gabinecie podczas fizjoterapii, otrzymasz szereg zaleceń, których należy przestrzegać, aby uzyskać i utrzymać odpowiednie efekty leczenia. Np. osoba cierpiąca na dyskopatię i powracające bóle w obrębie kręgosłupa musi zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób się schyla, czy jak podnosi ciężkie przedmioty.

Ponadto, otrzymasz również zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu. Nie zaniedbuj codziennych ćwiczeń, zwracaj uwagę na technikę ich wykonania. Tylko realizując założenia wypracowane wspólnie z fizjoterapeutą możesz liczyć na 100% powodzenia terapii!