Terapia TECAR – na czym polega, jak pomaga podczas fizjoterapii, rehabilitacji?

Nieustanny rozwój technologiczny przyczynia się do wprowadzania w medycynie coraz bardziej nowatorskich, skutecznych, a zarazem bezpiecznych dla pacjenta, sposobów leczenia. Wśród upowszechnianych przez terapeutów metod pojawia się terapia TECAR. Kiedyś dostępna jedynie dla zawodowych sportowców, dziś coraz częściej proponowana przez fizjoterapeutów i rehabilitantów swoim podopiecznym. Czym jest tecar? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania tej metody leczenia?

Terapia TECAR – co to jest?

Terapia Tecar  to nowatorskie połączenie klasycznej rehabilitacji ruchowej z bodźcami fizykalnymi. Mówiąc prościej, terapia ta polega na dostarczaniu do tkanek energii. Odbywa się to za pomocą zmiennego prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości w zakresie 500 KHZ. W terapii Tecar wykorzystana zostaje fala radiowa, dzięki czemu metoda jest bardzo bezpieczna dla pacjenta. Połączenie prądu naprzemiennego z falą radiową pozwala na ograniczenie ryzyka przegrzania tkanek do minimum.

Terapia TECAR – jak to działa?

Specjalne urządzenie emituje impuls elektryczny, który przekazywany jest do organizmu pacjenta w postaci ładunku energetycznego. Leczone obszary zostają pobudzone do intensywniejszej pracy metabolicznej, dzięki czemu następuje przyspieszenie procesów regeneracyjnych. To z kolei powoduje szybsze gojenie się zmian patologicznych, redukcję bólu i szybszy powrót pacjenta do sprawności.

Do zabiegu TECAR wykorzystywany jest również specjalny krem, który gwarantuje prawidłowy przepływ impulsów energii do wnętrza organizmu, chroni skórę pacjenta, a jednocześnie – dzięki obecności cennych składników odżywczych – intensyfikuje regenerację leczonych tkanek.

Efekty leczenia metodą TECAR

Terapia Tecar niesie mnóstwo korzyści dla pacjenta. Po pierwsze, niemal natychmiast minimalizuje uczucie bólu i napięcia w mięśniach i tkankach. Po drugie, redukuje obrzęki. Doskonale dotlenia tkanki i poprawia krążenie. Ma działanie przeciwzapalne, przyspiesza regenerację komórek. Efekty są odczuwalne dla pacjenta już od pierwszej sesji terapeutycznej tecar!

TECAR – wskazania do terapii

Obszary medycyny, które wspiera terapia Tecar to fizjoterapia i rehabilitacja. Leczenie nowatorską metodą przynosi widoczne efekty w obszarze problemów narządu ruchu. Terapia jest polecana przede wszystkim pacjentom, którzy odczuwają ból różnego pochodzenia w mięśniach i ścięgnach. Wskazania do leczenia terapią Tecar to m.in.:

  • rozmaite kontuzje: złamania i pęknięcia kości, stłuczenia, przykurcze i naciągnięcia mięśni, uszkodzenie więzadeł;
  • stany zwyrodnieniowe stawów i artretyzm;
  • różnego rodzaju zapalenia w obrębie ścięgien, mięśni, kości, a także zapalenia skóry, kaletki maziowej i zapalenia okołostawowe;
  • zespoły bólowe kręgosłupa;
  • neuralgie i bóle mięśni;
  • blizny i zrosty pooperacyjne;
  • obrzęki pourazowe i pooperacyjne.

TECAR Zabrze – gdzie na zabieg?

Jeśli mieszkasz w Zabrzu lub okolicach i zastanawiasz się, gdzie możesz na własnej skórze sprawdzić dobroczynny wpływ terapii Tecar na organizm ludzki, koniecznie odwiedź Gabinet rehabilitacji Krupa-Med. Gwarantujemy fachową opiekę fizjoterapeutów i rehabilitantów, indywidualnie dobrany plan leczenia oraz skuteczną pomoc w walce z bólem i ograniczeniami w zakresie ruchu!

Zarezerwuj termin – szybka ulga w bólu!