Siedzący tryb życia, brak ruchu, praca przed komputerem to czynniki, które bardzo negatywnie wpływają na naszą postawę, czy wręcz na kondycję i zdrowie fizyczne. W związku z wieloma dolegliwościami bólowymi i nie tylko, coraz więcej osób szuka pomocy u fizjoterapeutów. To bardzo pozytywne zjawisko, gdyż profesjonalnie przeprowadzona fizjoterapia może znacznie podnieść jakość naszego życia. Kiedy wobec tego warto zgłosić się do tego rodzaju specjalisty?
Jak może pomóc nam fizjoterapeuta?
Fizjoterapeuta to specjalista, który przeprowadza profesjonalne masaże lecznicze, ale nie tylko. W zakres jego kompetencji wchodzi także fizjoterapia oraz rehabilitacja. Szukając pomocy w takich miejscach, jak rehabilitacja KrupaMed w Zabrzu, możemy liczyć na wsparcie w problemach związanych zarówno z kręgosłupem (rehabilitacja, fizjoterapia kręgosłupa) problemami ortopedycznymi, jak i bólami głowy. Ponadto w zakres działań gabinetów fizjoterapeutycznych może wchodzić także sprawdzanie sprawności ruchowej pacjentów, diagnostyka wad postawy ciała, powadzenie fizjoterapii indywidualnej i terapii zajęciowej, czy układanie planów ćwiczeń fizjoterapeutycznych.
Fizjoterapia Zabrze w KrupaMed to miejsce, w którym fachową pomoc mogą uzyskać zarówno sportowcy, jak i osoby, które z aktywnością ruchową nie mają zbyt wiele wspólnego i z tego powodu również cierpią na różnego rodzaju dolegliwości. Fizjoterapeuta to także osoba, do której warto udać się po operacji (np. rehabilitacja po endoprotezie biodra), aby szybciej odzyskać pełną sprawność i wrócić do formy.
Czy konieczne jest skierowanie do fizjoterapeuty?
Każdy z nas może udać się do fizjoterapeuty bez skierowania. Warto o tym pamiętać, gdyż dzięki temu naprawdę łatwo i szybko można skorzystać w fachowej pomocy i zapewnić sobie ulgę oraz nie dopuścić do pogorszenia się swojego stanu zdrowia.
Warto jednak pamiętać, iż fizjoterapeuta bez skierowania to rozwiązanie, które wiąże się z poniesieniem kosztów, natomiast istnieje alternatywa w postaci zabiegów fizjoterapeutycznych na NFZ. Aby zapisać się na tego rodzaju terapię, konieczne jest skierowanie od dowolnego lekarza, który pracuje w placówce posiadającej kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wadą niestety jest w tym przypadku długi okres oczekiwania na rozpoczęcie terapii.
Jak często można korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych?
Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od rodzaju schorzenia, na które cierpimy, a także obszaru objętego zabiegiem, czy wreszcie naszych indywidualnych odczuć. W przypadku leczenia na NFZ cykl terapeutyczny wynosi 10 dni, a jednemu świadczeniobiorcy przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie.
Natomiast fizjoterapeuta bez skierowania nie ma tego typu ograniczeń i samodzielnie układa plan leczenia, który może obejmować zaledwie kilka zabiegów, bądź zostać rozciągnięty nawet na kilka tygodni lub miesięcy. Bez wątpienia zarówno rehabilitacja, jak i fizjoterapia mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz sprawność fizyczną, a także ułatwić codzienne funkcjonowanie.
Jak pomagamy w gabinecie fizjoterapii Krupa Med?
Zarezerwuj termin – szybka ulga w bólu!
- Przyspiesz proces regeneracji dzięki technologii Tecar
- Wypróbuj naturalne i nieinwazyjne metody rehabilitacji
- Dla sportowców, a także w stanach ostrych i przewlekłych