Czym zajmuje się fizjoterapia, fizjoterapeuta? Na czym polega terapia u fizjoterapeuty?

Chcesz zapomnieć o problemach z ruchem? Dowiedz się, jak rehabilitacja fizjoterapeuci mogą pomóc Ci odzyskać pełną sprawność! Wyjaśniamy, na czym polega fizjoterapia, jakie są jej cele, a także czym zajmuje się fizjoterapeuta. Odkryj, jak terapia u specjalisty może poprawić jakość życia i przynieść ulgę w codziennych czynnościach.

Na czym polega fizjoterapia? Jakie są cele fizjoterapii?

Fizjoterapia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem urazów, chorób oraz dysfunkcji związanych z poruszaniem się i funkcjonowaniem. Fizjoterapeuci wykorzystują różnorodne techniki, ćwiczenia i sprzęty terapeutyczne, aby pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia i sprawnego funkcjonowania.

Cele fizjoterapii są uzależnione od konkretnych potrzeb chorego. W większości przypadków jej głównym zadaniem jest przywrócenie pacjentowi maksymalnej sprawności ruchowej i komfortu życia, które zostały utracone w wyniku: urazu, wypadku, choroby lub zabiegu medycznego.

Inne cele fizjoterapii to:

  • zmniejszenie bólu,
  • poprawa równowagi, koordynacji, siły mięśniowej oraz elastyczności,
  • polepszenie funkcji oddechowych i krążeniowych,
  • zwiększenie zakresu ruchu,
  • poprawa postawy ciała.

Kiedy stosuje się fizjoterapię? Kiedy możesz sie zgłosić na fizjoterapię w Zabrzu w KrupaMed?

Fizjoterapia może być stosowana u pacjentów w różnym wieku, od niemowląt po osoby starsze. Wykorzystywana jest w różnych przypadkach, w których występują problemy z funkcjonowaniem, takie jak:

Kto to fizjoterapeuta? Co może fizjoterapeuta w Zabrzu, w KrupaMed?

Fizjoterapeuci są przeszkoleni w zakresie anatomii, fizjologii i biomechaniki, co umożliwia im dokładne diagnozowanie i leczenie problemów związanych z ruchem i funkcjonowaniem ciała.

Przede wszystkim przeprowadzają dokładne sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta. W tym celu, mogą wykonywać wszelkiego rodzaju badania i testy. Na podstawie diagnozy fizjoterapeuta tworzy indywidualny plan terapeutyczny, który jest dostosowany do potrzeb i celów pacjenta, a następnie przeprowadzają terapię.

Nasi specjaliści rehabilitacji w Zabrzu stosują różne techniki terapeutyczne, w tym: masaże, ćwiczenia, technologię Tecar, falę uderzeniową, inhalację wodorem, pinoterapię, suche igłowanie, bańki chińskie, elektroterapię, drenaż limfatyczny, Theragun.

Tak szeroka oferta pozwala na jak najlepsze dopasowanie terapii do potrzeb oraz rokowań pacjenta. Ponadto fizjoterapeuta monitoruje postępy pacjenta i modyfikuje plan terapeutyczny w razie potrzeby, aby zapewnić optymalne wyniki leczenia.

Często współpracuje z innymi specjalistami, takimi jak lekarz ortopeda, psycholodzy czy dietetycy, aby zapewnić pacjentowi kompleksową opiekę medyczną. Kolejnym z jego zadań jest edukowanie pacjentów, tak aby mogli poznać przyczyny ich problemów oraz uniknąć ich w przyszłości.

Wszystkie te zadanie składają się na zakres obowiązków fizjoterapeuty, które świadczone są w gabinetach fizjoterapii w Zabrzu oraz innych miastach Polski.

Zarezerwuj termin – szybka ulga w bólu!